DuPont Refinish a Caterham F1 Team i nadále pokračuje ve spolupráci v roce 2013.


Již čtvrtým rokem byl jmenován DuPont Refinish oficiálním technickým dodavatelem týmu Caterham F1. DuPont Refinish dodává své high-tech nátěrové systémy pro tým v závodních vozech a na přehlídková auta. Poskytuje i školení pro vnitropodnikové zaměstnance-lakýrníky.

Datum publikování: 2. 5. 2013

DuPont Refinish a tým Caterham F1


Již čtvrtým rokem byl jmenován DuPont Refinish oficiálním technickým dodavatelem týmu Caterham F1. DuPont Refinish dodává své high-tech nátěrové systémy pro tým v závodních vozech a na přehlídková auta. Poskytuje i školení pro vnitropodnikové zaměstnance-lakýrníky.
Se dvěma novými jezdci - Charles Pic, v jeho druhé sezóně F1 a F1 nováček Giedo van der Garde, první holandský jezdec F1 po šesti letech - Caterham F1 Team se těší na nové výzvy sezóny 2013.
 
V rámci přípravy na novou sezónu, Caterham F1 Team se rozhodl aktualizovat svůj kultovní zelený a žlutý vzhled. Caterham F1 Team přesně věděl, na koho se obrátit o pomoc - DuPont Refinish. Richard St Clair Quentin, manažer rozvoje společnosti Caterham F1 Team, říká: "Chtěli jsme novou, svěžejší žlutou a novou zelenou, která by vystupovala ještě více na trati a v televizi, takže jsme se zeptali nášeho specializovaného týmu DuPont Refinish, aby vytvořil více elektrizující zelenou s metalickým efektem. DuPont Refinish nám dal deset fantastických barevných vzorků, všechny mírně odlišné, ale jeden opravdu zachytil naši žádost a výsledky mohou být vidět na závodním monopostu CT03. Nový vzhled byl velmi dobře přijat v médiích a u našich fanoušků, takže jsme rádi, že DuPont Refinish nám pomohl vytvořit něco, co přesně splnilo naše požadavky. Nyní máme jeden důležitý úkol splněn -  každý vzled monopostu F1 má své jméno. Očekáváme ,že naše vozy budou mít v celém startovním poli F1 nejlepší "kabát".

A to není jediná změna v roce 2013. St Clair Quentin říká: " rok 2013 bude zajímavý rok pro nás. Nová pravidla o změnách motoru pro příští sezónu znamenají, že jsme již začali na sezónu 2013 používat monopost s hybridním  pohonem s plnou specifikací pro rok 2013 na monoposte CT03 závodního vozu, který je naplánován na španělskou Grand Prix v Barceloně v polovině května. To umožnilo týmu, aby začal pracovat na svém dalším monopostu pro rok 2014 dříve než řada našich soupeřů. Plánujeme pokračovat v našem boji se umístit do desáté místa, s dlouhodobým cílem boje proti záložním týmům v roce 2013 a pravděpodobně v roce 2014. "

Jedinečná elektrizující zelená barva přímo na zakázku

 
Linda Van Calster, DuPont Refinish manažer marketingové komunikace, EMEA, říká: "Chtěli jsme vytvořit zcela na míru, zcela jedinečnou zelenou pro tým, ale museli jsem se vyrovnat se skutečností, že nová barva musí být vhodná, aby tým partnerů byl dobře vidět. Jsme velmi spokojeni s výsledkem, stejně jako Caterham F1 Team. "
 Fotogalerie