ChromaLampa


Cromax® uvádí na trh LED lampu, která umí více než jen denní svícení. Navíc je to nepostradatelný nástroj pro lakovny, které chtějí dosáhnout nejlepších možných výsledků.

Datum publikování: 12. 4. 2016


Správné světelné podmínky v lakovně jsou nezbytné v každé fázi procesu opravy laku. ChromaLampa je vhodná pro použití v průběhu celého opravárenského procesu, od identifikace defektů, porovnávání barevných vzorků, kontroly shody barev až k identifikaci tvaru zrna a hrubosti. A také může odhalit problémy s kryvostí barvy nebo ji můžete použít pro kontrolu pokrytí povrchu.

Díky inteligentnímu uspořádání LED žárovek ChromaLampa napodobuje různé světelné podmínky se dvěma nastaveními: jedno nastavení simuluje polední slunce a druhé simuluje světlo kolem západu slunce. Tyto volby jsou důležité při kontrole přesnosti barev, zejména pro metamerismus. Metamerismus je jev, kdy se barva dvou vzorků pozorovaných pod určitým světlem jeví stejná, přičemž pod světlem s jinou spektrální charakteristikou se jeví barva těchto vzorků rozdílná. Dále si můžete nastavit tři různá nastavení intenzity světla což znamená, že lze použít ChromaLampu ke kontrole velmi jasných stříbrných barev  pro které by standartní denní světlo lampy mohlo být příliš silné.

ChromaLampa je zkrátka nutností pro lakovny. Dlouhá životnost baterie je skutečný bonus pro zaneprázdněné lakovny. Díky bezšňůrovému provozu je snadno ovladatelná, bezpečnější pro použití a pohodlná pro prakticky každou pracovní plochu. Celková váha s baterií je menší než 500 g.

Výhody:
  • Provozní doba
  • Metamerismus
  • Světelná intenzita
  • Ergonomie
  • Cena